"Вече над 570 минути" - Ботев Пловдив се похвали с нов клубен рекорд

Снимка: Lap.bg

424 0

С нов клубен рекорд се похвалиха от Ботев Пловдив с публикация в профила на отбора в социалната мрежа Facebook.

"Вече над 570 минути"

В последните си пет шампионатни срещи "канарчетата" записаха две равенства (0:0 срещу Черно море и ЦСКА 1948) и три победи (3:0 срещу Берое, 2:0 срещу Ботев Враца и 4:0 срещу Локомотив София), а вратата им не бе поразена нито веднъж.

Ботев Пловдив

Оказва се, че това се случва за първи път в историята - защитата на "жълто-черните" не е допускала попадение вече над 570 минути (включва се и 1:0 срещу ЦСКА за Купата на България).

Ето какво гласи кратката публикация на Ботев:

"Нов клубен рекорд.

За първи път в своята история Ботев записа 5 поредни мача в първенството без допуснат гол.

Защитата на "канарчетата" не е допускала попадение вече над 570 минути във всички турнири".

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - "Жълто-черен" ад очаква ЦСКА в Пловдив - Ботев обяви колко билета са продадени "само за 3 дни"