3 от 3! Арда Кърджали обърна Ботев Пловдив в бенефиса на Балтазар (ВИДЕО)

Снимка: Kiril Bekyarov / LAP.bg

3004 0

Арда Кърджали обърна Ботев Пловдив с 2:1 в среща от 33-ия кръг на Първа лига, а треньорът на „канарчетата“ Бруно Балтазар напуска с поражение в последния си мач начело на отбора.

Така кърджалийци нанесоха трето поражение на пловдичани в рамките на тази кампания, след като по-рано ги треснаха на два пъти и през редовния сезон. Любопитното е, че и трети треньор на Ботев Пловдив на практика напуска поста си след загуба от Арда.

С този успех възпитаниците на Александър Тунчев мечтаят да се преборят за 7-ото място, което ще им осигури бараж за участие в евротурнирите. Арда събра актив от 49 точки, скъсявайки разликата до Славия, който заема заветната позиция на 5 точки.

Ботев Пловдив остава на 10-ото място след 4-ата си поредна загуба. „Канарчетата“ остават и без треньор, след като това беше последният мач на португалския наставник Бруно Балтазар. Очертава се това 10-о място да бъде най-скъпото в Първа лига с оглед на огромния за родните стандарти бюджет на пловдивския клуб.

Иначе самият мач за „жълто-черните“ в Кърджали започна добре, след като те поведоха с гол на Мартин Секулич в 35-ата минута. Домакините обаче осъществиха шеметен обрат в рамките на 3 минути след почивката. В герой се превърна Светослав Ковачев, който заби и двете попадения. Той първо изравни в 62-ата минута с първия точен удар за Арда в срещата. Само 18 секунди по-късно Ковачев осъществи пълния обрат.

В интерес на истината домакините  доминираха през по-голямата част от двубоя, особено през второто полувреме. Те пропиляха шансове да запишат по-изразителен успех.

Двубоят в Кърджали започна с превес на домакините. В 7-ата минута Ради Цонев би от фал, но Георги Аргилашки се справи.

В 18-ата минута Ботев Пд пропусна златен шанс да открие резултата. Мартин Секулич се извиси в пеналта след центриране от корнер, но Анатолий Господинов спаси удара му с глава, отправен от 5-6 метра.

След нов корнер в 31-ата минута Генев засече на далечната греда, но ударът му бе блокиран от футболист на Арда.

ГОООЛ! Ботев Пд откри резултата в 35-ата минута. Акере центрира към  Бароан на дъгата на пеналта. Френският стрелец шутира, но Господинов изби.  Секулич обаче стигна до топката и я довкара в мрежата – 0:1.

До почивката не падна нов гол.

Футболистите на Александър Тунчев излязоха доста нахъсани след антракта.  В 51-ата минута Преслав Боруков би отдалеч, ала кълбото профуча покрай дясната греда на Аргилашки.

ГОООЛ! В 62-ата минута Светослав Ковачев изравни. Той напредна по десния фланг и подаде къв Светослав Иванов, който му върна на точката на дузпата, откъдето Ковачев прати кълбото в мрежата – 1:1.

ГОООЛ! Само 180 секунди по-късно Радо Цонев центрира от корнер, а Светослав Ковачев вкара втория си гол в мача, пращайки топката в мрежата от воле за пълния обрат – 2:1.

До края домакините пропуснаха още няколко изгодни положения и не успяха да направят победата си още по-изразителна. Пропуски направиха Ради Цонев и Преслав Боруков.

Стартови състави

Арда: 1 Анатолий Господинов, 2 Джуниет Али, 3 Умар Сако, 7 Абубакар Тунгара, 8 Милен Желев, 10 Светослав Ковачев, 18 Ласана Н'диайе, 21 Радослав Цонев, 24 Алекс Петков, 26 Ел Мами Тетах, 77 Илия Юруков

Ботев Пловдив: 1 Георги Аргилашки, 2 Роеи Херман, 4 Виктор Генев, 5 Красиан Колев, 9 Мартин Секулич, 11 Антоан Бароан, 15 Джеймс Етоо, 16 Самюел Акере, 18 Самюел Супрайен, 20 Антонио Перера, 24 Джаспър Ван Хертъм

Преди мача

"Канарчетата" ще имат сериозна задача тази вечер, след като са в серия от три поредни поражения и общо 4 загуби в последните си 5 шампионатния двубоя. Единствената добра новина е, че няма вариант да изпаднат.

За Арда ситуацията изглежда сравнително по-добре, след като има четири равенства в рамките на последните си пет срещи, а останалият мач се превърна в победа - с 3:0 над Локомотив София.

Разликата между днешните съперници е осезаема - Арда е осми със 7 точки изоставане от седмия Славия преди началото на кръга, докато Ботев е десети с цели 14 точки по-малко.