Ботев Враца победи Етър в битката на последните и мечтае за бараж в Първа лига (ВИДЕО)

Снимка: Lap.bg

823 0

Ботев Враца спечели с 2:0 първата среща от последния 30-и кръг от редовния сезон в Първа лига. Жертвата на врачани беше Етър, така че в петък един срещу друг премериха сили 15-ия и 16-ия.

Враца си върна за загубата през есента

Успехът за възпитаниците на Христо Янев беше от голямо значение, тъй като отборът запазва шансове да избегне предпоследната позиция и да играе бараж за оцеляване срещу третия от Втора лига.

В герои за победителите се превърнаха Смоленски и Генов с попаденията в края на двете полувремена. Младият футболист откри чрез късмет, но и красив гол в 32'. В края щастието отново беше с домакините и успяха да удвоят преднината си едва в последните секунди на добавеното време.

Етър отново се постави в трудна позиция от самото начало, след като сенегалския принц в състава на "болярите" си изкара червен картон в 10-ата минута. По-рано през сезона "виолетовите" спечелиха с 2:1.

Вижте какво се случи с временното класиране в Първа лига след този мач!

Още: УЕФА се усъмни в мач от турнира за Купата на България, пусна сигнал до БФС, МВР, прокуратурата и Министерството на младежта и спорта?

Започва последният кръг от редовния сезон в Първа лига - два мача го откриват на 19-и април

"Канарчетата" взеха Ботевото дерби преди битката с ЦСКА (ВИДЕО)