Големи драми и много голове белязаха част от петия кръг в Лигата на нациите

Снимка: Getty Images/Gulliver

6013 0

Петият кръг в Лигата на нациите не премина без характерните за футбола изненади. Най-голямата от тях бе поднесена от Азербайджан, който влезе във визитата си на Словакия като тотален аутсайдер, но в крайна сметка изкова крайния успех с 2:1 дълбоко в добавеното време на срещата на директния сблъсък между двата тима. По този начин нацията се изкачи до втора позиция в група "3" на лига "С", с точка повече от съперника си.

Люксембург пък бе на минути от драматична победа при визитата си на Турция в Истанбул! Те повеждаха на три пъти, но и домакините до последно се бориха, за да не допуснат непредвидена загуба пред домакинската публика - 3:3. По този начин двата тима не си промениха позициите и Турция остава първа с 13 точки, докато днешните гости заемат втората позиция.

В най-любопитните срещи от деня пък Франция победи убедително Дания с 2:0, като в същото време направи редица пропуски. Белгия удържа преднината си на Уелс вкъщи - 2:1, докато Нидерландия се наложи с 2:0 при визитата си на Полша. От своя страна, Хърватия "излъга" Дания с 2:1 и зае първата позиция в групата.

Ето как се развиха детайлно срещите от днешния ден в Лигата на нациите:

Лига "А":

21:45 часа: Белгия 2:1 Уелс

10' 1 - 0, К. Де Бройне

38' 2 - 0, Бачуаи М.

50' 2 - 1, К. Мур

21:45 часа: Полша 0:2 Нидерландия

14' 0 - 1, К. Гакпо

60' 0 - 2, С. Бергвайн

21:45 часа: Франция 2:0 Австрия - eто как се разви срещата (ВИДЕО)

21:45 часа: Хърватия 2:1 Дания

49' 1 - 0, Б. Соса

77' 1 - 1, К. Ериксен

79' 2 - 1, Л. Маер

Лига "С":

17:00 часа: Казахстан 2:1 Беларус

29' 1 - 0, М. Габишев

45+3' 1 - 1, П. Савитский

79' 2 - 1, Б. Зайнутдинов

21:45 часа: Литва 1:1 Фарьорски острови

22' 0 - 1, Я. Андреасен

44' 1-1, В. Сливка

21:45 часа: Словакия 1:2 Азербайджан

44' 0-1, Р. Дадашов

90+3' 1 - 1, Е. Ирка (Дузпа)

90+5' 1 - 2, Хагверди Х.

21:45 часа: Турция 3:3 Люксембург

9' 0 - 1, М. Мартинш

16' 1 - 1,  Ч. Юндер (Дузпа)

37' 1 - 2, Д. Синани

39' 2 - 2, М. Шанот (Автогол)

69' 2 - 3, Родригес Г.

87' 3 - 3, Юксек И.

Лига "D":

19:00 часа: Латвия 1:2 Молдова

26' 0 - 1, Йоан-Калин Ревенко

45' 0 - 2, Йон Николаеску

56' 1 - 2, Я. Икауниекс

21:45 часа: Лихтенщайн 0:2 Андора

4' 0 - 1, А. Розас Убак

81' 0 - 2, Ж. Сервос

Проследете всички новини около международната надпревара ТУК!