Куп положения, но триумф на вратарите - Австрия и Словакия не се победиха

1348 0

Два от участниците на Европейското първенство по футбол - Австрия и Словакия, завършиха наравно 0:0 в приятелски мач, изигран 5 дена преди старта на ЕВРО 2020!

Макар и да нямаше попадения, двубоят ще се запомни с открития футбол, многото ситуации пред двете врати и страхотните изяви на двамата вратари - головите положения бяха 18:8, а точните удари 5:5.

Юрай Куцка стреля силно в 18-ата минута, но покрай вратата, а 10 минути по-късно вратарят на Австрия Даниел Бахман спаси чудесно удар на Роберт Мак. Малко след това бе и ред на Мартин Дубравка да показва рефлекс, спасявайки шут на останалия очи в очи с него Кристоф Баумгартнер.

В 61-ата минута стражът на Словакия отново демонстрира огромна класа, отразявайки добре насочен удар на Флориан Грилич. Около 70-ата минута на двубоя Марко Арнаутович от Австрия на два пъти можеше да открие резултата, а веднъж и гредата помогна на гостите.

Словакия отговори с добра атака, при която Михаил Дюриш остана сам срещу вратаря, но отново бе отказан от супер спасяване. До края на мача и Мартин Дубравка, и Даниел Бахман запазиха мрежите си "сухи" с чудесни намеси!