Волфсбург взе своето от негостоприемния Краснодар

Снимка: Getty Images / Guliver

3216 0

Отборът на Краснодар загуби с 2:4 домакинството си на Волфсбург в мача от група „Н“ на Лига Европа. Това бе първа победа за тима от Бундеслигата в надпреварата.

Гостите от Германия откриха резултата чрез нападателя Ивица Олич в 37-ата минута. В началото на второто полувреме Кевин де Брюин удвои преднината за Волфсбург. Краснодар намали резултата чрез Андреас Гранквист, който се разписа в 51-ата минута от дузпа. Бразилският полузащитник Луис Густаво направи 1:3 в 64-ата минута, а десет минути преди края Де Брюин вкара втория си гол в мача. Домакините вкараха второ попадение в 86-ата минута чрез Франсиско Вандерсон.

След победата Волфсбург събра актив от 4 точки, колкото има и лидерът Евертън. Краснодар остава с 2 точки.