Снимка: Getty Images/Gulliver

1439 0

Петъчният мач от белгийското първенство между Андерлехт и Стандарт бе прекъснат, след като запалянковци на Андерлехт започнаха да хвърлят димки и други предмети на терена. Отборът им губеше с 2:0, а и остана с 10 души.

Стандарт поведе с два гола още през първото полувреме. Вторият бе вкаран от дузпа, която играч на Андерлехт се опита да оспори, заради което поучи червен картон.

Феновете на Андерлехт хвърляха пиротехника по терена, което наложи спирането на срещата на два пъти, като при втория път вече бе взето решение, че няма нужните условия срещата да се доиграе и тя бе окончателно прекратена в 32-та минута.

„Осъждам това поведение. Футболът е игра с отприщване на емоциите при поражение или победа, но никога на агресия. Извинява се на всички, които обичат футбола”, написа в Туитър президентът на Про Лига Марк Куке.

По-рано пък стана ясно, че английският Челси е изхърлил свои фенове заради обидни песни към Мохамед Салах - ето повече подробности.