1774 0

Бившият играч на Ливърпул Кристофър Петерсон успя да отбележи феноменален гол във вратата на Аякс за своя отбор Хераклес в мач от първия кръг на холандското първенство Ередивизи.

Петерсон се разписа късно в двубоя, за да изведе отбора си в резултата за 0:1 като гост на "Аяксците". Попадението падна в 84-тата минута на мача, но само четири минути по-късно защитникът Матейс Де Лигт успя да изравни резултата.

Двата отбора не успяха да си отбележат голове в продължение на 80 минути, но в заключителните 10 минути паднаха две попадения, които разделиха точките между двата тима. Аякс не успя да започне сезона с победа, след като Петерсон отбеляза страхотен гол с удар от далечно разстояние.

Кристофър Петерсон прекара няколко години в юношеската школа на Ливърпул, а през сезон 2013/14 бе картотекиран и за първия отбор, но така и не получи шанс за изява в една от най-успешните кампании на "червените", завършвайки втори във Висшата лига.