Снимка: Getty Images/Gulliver

2467 0

Украйна победи Португалия с 2:1 и се класира за финалите на Европейското първенство през 2020 г. Мачът се игра на Олимпийския стадион в Киев.

Нападателят на Украйна Роман Яремчук даде преднина на домакините още в 6-ата минута, а Андрей Ярмоленко увеличи преднината в 27-ата. През второто полувреме реферът изгони от терена халфа на Украйна Тарас Степаненко и отсъди дузпа в полза на гостите, която бе реализирана от Кристиано Роналдо.

Украйна увеличи актива си на 19 точки от 7 мача и предсрочно си осигури място на Евро 2020, а това не се бе случвало досега в историята на отбора. През 2012 г. те участваха в континенталния турнир като домакини, а четири години по-късно се класираха след успех в бараж.

В другия мач от групата Литва загуби от Сърбия с 1:2 у дома. Португалия е на второ място с точка повече от третия Сърбия.