Селта е първият полуфиналист в Лига Европа

Снимка: Guliver/Getty Images

1066 0

Селта отстрани Генк на 1/4-финалите в Лига Европа с общ резултата 4:3. В срещата - реванш двата тима завършиха 1:1.

Първото полувреме бе доста равностойно, но нито един от двата отбора не успя да отправи точен удар.

След полувремето Селта успя да влезе по-добре в мача и в 63-та минута Пионе Систо откри за испанците. Само четири минути по-късно обаче Леандро Тросард възвърна равенството на таблото.

До края на срещата Генк задъжаше повече топката, но удари на Ботиус минаха встрани от целта и резултатът се запази.