С човек по-малко Аякс шокира Шалке и го изхвърли от Лига Европа

Снимка: Getty Images/Gulliver

1586 0

Аякс е полуфиналист в Лига Европа след 2:3 в реванша с Шалке след продължения и общ резултат 4:3 в своя полза.

До този резултат се стигна след изключително драматична развръзка, след като гостите играха с човек по-малко от 80', когато Жоел Фелтман получи втори жълт картон. Шалке загубиха първата среща с 0:2, но наваксаха пасива си в редовното време на реванша и се стигна до продължения.

В тях домакините вкараха нов гол за 3:0, но получиха цели два до края и срещата завърши 3:2.

Домакините нанесоха своя удар в рамките на 180 секунди малко след почивката. Първо Леон Горетцка в 53' се разписа с глава след центриране на Гуидо Бургщалер, който пък три минути по-късно удвои аванса на „кралскосините”.

Шалке 04 се възползва от численото си превъзходство в първото от двете продължения, след като Даниел Калиджури вкара за 3:0. Гостите от Амстердам не се предадоха и чрез Ник Виргевер в 111' вкараха изключително важен гол на чужд терен, а малко преди края Амин Юнес сложи точка на спора и класира Аякс на 1/2-финал