Рейнджърс загуби титлата, но надви Селтик в последното дерби за сезона

1232 0

Рейнджърс спечели последното дерби на Шотландия срещу Селтик за този сезон с резултат 2:0 в среща от предпоследния 37-ми кръг, играна на ст. „Айброкс". Домакините поведоха в резултата още в 2-та минута чрез защитника Джеймс Таверниер, а след почивката Скот Арфийлд удвои след асистенция на Глен Камара.

Въпреки победата, футболистите, водени от Стивън Джерард ще останат на втората позиция в класирането, а Селтик отново ще триумфира с титлата - за 8 пореден път и общо 50 в своята история.

Селтик е с 84 точки, докато Рейнджърс има 78. Двата гранда са далеч пред третия Килмарнък и четвъртия Абърдийн, които са с еднакъв брой точки - 64.

Междувременно в Англия Ливърпул и Манчестър Сити решават големия спор за титлата в последния шампионатен кръг. Следете развръзката във Висшата лига НА ЖИВО в SportLive.bg