"Отвратеният" Гризман прати Франция директно на Световното в Русия

1293 0

Френският национален отбор е поредният европейски тим, който се класира директно към Световното първенство в Русия. Това стана след лек успех с 2:1 над Беларус.

Големият герой на "петлите" беше Антоан Гризман, който беше подложен на унищожителни критики преди мача. Той вкара първия гол в 27', а 6 минути по-късно асистира на Жиру за аванс от 2:0.

В 44' Сарока върна интригата в мача, бележейки малко преди края на първото полувреме. През вторите 45 минути домакините заложиха на владението на топката и предпазлива игра в защита и стигнаха комфортно до победата.

Тя обаче беше без значение, тъй като Холандия спечели с 2:0 срещу Швеция и неутрализира опасността от това "тре кронур" да изпревари европейския вицешампион. Холандия обаче трябваше да бие със 7 гола разлика и отпада от Мондиал 2018, въпреки че завърши с равен брой точки с Швеция - по 19.