Мексико изхвърли Русия от Купата на конфедерациите и продължава с Португалия

1662 0

Домакинът на Купата на конфедерациите Русия отпадна от надпреварата в груповата фаза, след като загуби с 1:2 от Мексико.

Александър Самедов откри за Русия в 25', а Нестор Араухо изравни пет минути по-късно. Обратът в 52' осъществи Лозано, който се разписа за 2:1.

В другия двубой в група"А" Португалия победи аутсайдера Нова Зеландия с 4:0 и се класира напред като първи тим в групата.

Кристиано Роналдо откри от дузпа в 33', 4 минути по-късно Бернардо Силва покачи на 2:0. Андре Силва оформи класиката в 80', а четвъртия гол вкара Луиш Нани в 90'.

Така Русия и Нова Зеландия отпадат от турнира, а Мексико и Португалия продължават в следващата фаза - полуфиналите.