Чапекоензе записа най-голямата победа в историята си

2268 0

Бразилският Чапекоензе постигна най-голямата си победа в историята. Отборът вкара 7 гола на своя съперник Атлетико Тубарао, съобщи "Globo Esporte".

Чапекоензе се наложи със 7:0 над съперника си в мач от 2-ри кръг на втория етап на първенството в щат Санта Катарина.

Домакините вкараха 4 безответни гола още през първото полувреме, а 25-годишният Андре Жирото наниза хеттрик.

До този момент най-голямата победа на бразилците беше успехът с 6:0 над Тирадентис през 2004 г.

Както е известно, Чапекоензе играе с почти изцяло нов състав, след като голяма част от отбора загина в авиокатастрофа през ноември 2016 г.