Валенсия спечели битката с Хетафе и Севиля за Шампионска лига, Еспаньол ще играе в Лига Европа

Снимка: Guliver/GettyImages

2721 0

Валенсия ще участва в Шампионска лига и през следващия сезон, след като в среща от последния 38-ми кръг на Ла Лига „прилепите" победиха с 2:0 като гост Реал Валядолид. Головете за успеха на „Хосе Сориля" отбелязаха Карлос Солер (36) и Родриго (52).

По този начин тимът събира 61 точки на четвъртата позиция, с две повече от петия Хетафе. Шести, с 59 точки и по-лоши показатели в директните двубои спрямо Хетафе, остават Севиля и заедно с „тъмно сините" влизат директно в групите на Лига Европа. Еспаньол пък успя да спечели последното място за Европа, като изпревари Атлетик Билбао и Реал Сосиедад.