1502 0

Отборът на Атлетико Мадрид загуби при гостуването си на Еспаньол с класическото 3:0 в среща от 36-ия кръг на испанската Ла Лига. Домакините от Каталуния поведоха след автогол на Диего Годин точно преди почивката.

След нея Еспаньол наказа нови две грешки в отбраната на „дюшекчиите“. Автор и на двата гола стана Борха Иглесиас. Първо, той покачи на 2:0 в 52-та минута, а минута преди края на редовното време нападателят реализира и от дузпа, за да оформи крайното 3:0.

Това бе седми пореден мач без загуба за каталунците в първенството, като тимът е 8-ми с актив от 47 точки. Загубата не променя нищо за мадридчани – те ще завършат на втората позиция в Ла Лига зад шампиона Барселона. В следващия кръг Еспаньол гостува на Леганес, докато Атлетико Мадрид приема у дома Севиля.