В здрава битка Атлетик Билбао надви Севиля на "Сан Мамес"

922 0

Атлетик Билбао победи Севиля с 1:0 у дома в първия мач от осмия кръг на Ла Лига. Двубоят на стадион "Сан Мамес" ще бъде запомнен най-вече със здравата битка между двата тима, които извършиха общо 26 нарушения и получиха 11 жълти картона.

Домакините успяха да стигнат до трите точки, благодарение на гол Микес Весха точно преди почивката. След почивката гостите от Севиля така и не успяха да стигнат до изравнителен гол и допуснаха второто си поражение от началото на сезона.

Въпреки това, андалусците остават на втора позиция в класирането с 15 точки, докато Атлетик Билбао се изкачи до 8-мо място с актив от 11 точки.