Още нещо, което отличава Меси от Роналдо (ВИДЕО+СНИМКИ)

3054 0

В 85-ата минута на мача Кордоба - Барселона, при резултат 6:0, гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Лионел Меси пък, който се бори срещу Кристиано Роналдо в гонката при голмайсторите, получи шанс да отбележи хеттрик. Въпреки това аржентинецът отстъпи изпълнението на 11-метровия удар на Неймар, който в този мач по някаква причина не бе вкарал гол.

Бразилецът превърна дузпата в гол и благодари на съотборника си.

Всичко това естествено прави впечатление, сравнено с постъпката на Кристиано Роналдо, който наскоро "отпразнува" по своеобразен начин гол на Алваро Арбелоа.

А че справедливостта не пострада много, може да се види още в ситуацията с гола на Неймар. Първо, Неймар си изработи тази дузпа и заслужаваше гол в този мач. Второ, Меси в последните месеци няма голям успех с дузпите. И трето, няколко минути преди епизода с дузпата се случи това:

Меси, като цяло, вкара гола с крака на Неймар.

Алтруист или не е Меси, е трудно да се каже, но трябва да се признае, че Роналдо в тази ситуация със сигурност би постъпил по друг начин.