Гарет Бейл се завърна с гол и победа за Реал Мадрид

Снимка: Guliver/GettyImages

1141 0

Реал Мадрид отново увеличи аванса си в Примера дивисион, след като "белия балет" стигна до лесна победа с 2:0 над Еспаньол в мач от 23-ия кръг на шампионата.

"Кралете" допуснаха едва един точен удар по посока на вратата си и контролираха по страхотен начин двубоя, и то няколко дни след тежкия обрат, който осъществиха срещу Наполи през миналия сезон.

От самото началот Реал Мадрид бяха по-добри, а аванс осигури Алваро Мората, който с глава реализира след страхотно центриране на Иско.

Добрата новина през второто полувреме дойде от завръщането на Гарет Бейл в игра, който се появи в 71', а 12 минути по-късно отбеляза и гол. Той тръгна с впечатляващ спринт от собствената половина и беше изведен сам срещу вратаря - удар и 2:0.

Благодарение на успеха, "белите" вече са с 52 точки - 4 пред Барселона и 6 пред Севиля, както и с мач по-малко от двата си преки съперника за титлата.