Барселона отново се изравни с Реал след успех в каталунското дерби

721 0

Барселона с голове през второто полувреме срази Еспаньол с 3:0 в каталунското дерби от 35-и кръг на Примера дивисион, което се игра на стадион „Корнея Ел Прат пред близо 32 000 зрители.

През първото полувреме голове не бяха отбелязани, а пет минути след почивката Луис Суарес даде преднина на символичните гости. Хосе Хурадо върна неразчетено топката назад и тя бе овладяна от уругваеца, който излезе очи в очи срещу вратаря на Еспаньол и го преодоля.

Иван Ракитич в 76-ата минута покачи на 2:0, а Суарес в 87-ата направи резултата класически след нова грешка в отбраната на Еспаньол - този път Аарон Карикол след центриране на Меси не уцели топката и Суарес за втори път в мача демонстрира класата си.

Барселона отново настигна отбора на Реал и дели с него първото място. Двата тима имат по 81 точки, но Реал е изиграл мач по-малко.

В следващия 36-и кръг мадридчани гостуват на предпоследния Гранада, а Барса посреща Виляреал.