Атлетико се оттърва от поражение в последния мач на Гризман за отбора

1483 0

Леванте и Атлетико Мадрид завършиха 2:2 на „Сиутат де Валенсия" в първи двубой от последния 38-ми кръг на испанската Примера дивисион.

Домакините изиграха силна първа част, след която дръпнаха с два гола аванс. Ерик Кабако (6) и Роджър Марти (36) бяха автори на попаденията във вратата на Ян Облак. Малко след началото на второто полувреме Анхел Корея остави Атлетико с човек по-малко, след като получи директен червен картон.

Въпреки това, възпитаниците на Чоло Симеоне успяха да се доберат до частичен обрат до края на срещата. Родри (68) и резервата Серхио Камело (79) осигуриха точката за „дюшекчиите", които завършват сезона в Ла Лига на второ място с актив от 76 точки.

Звездата в тяхното нападение Антоан Гризман не успя да се разпише в последния си мач с „червено-бялата" фланелка. Французинът остана на терена всичките 90 минути. Очаква се той да премине в Барселона през лятото.