Атлетико с нова мъчна победа в Ла лига

829 0

Отборът на Атлетико Мадрид стигна до минимална победа с 1:0 над Леванте в среща от 19-ия кръг на Ла Лига

Така възпитаниците на Диего Симеоне се приближиха на две точки до лидера Барселона, който играе по-късно у дома срещу Ейбар. Леванте пък остава в средата на таблицата, на 11-та позиция с актив от 23 точки. В следващия кръг мадридчани гостуват на новака Уеска, докато Леванте приема у дома Валядолид.

Домакините имаха изявено преимущество по време на целия двубой над своя по-непретенциозен съперник, но стигнаха до победата чак през второто полувреме, когато голямата им звезда Антоан Гризман реализира от дузпа в 57-та минута.

"Дюшекчиите“ отправиха общо 16 удара към вратата на Ойер, но единствено французинът успя да преодолее стража на гостите. Леванте също имаше своите положения за гол в края на срещата, но изстрелите на Рубен Рокина и Жейсон бяха блокирани от защитници на Атлетико.