Партизан и Бешикташ не се победиха в Белград

Снимка: Gulliver/ Getty Images

1365 0

Отборите на Партизан и Бешикташ направиха равенство 1:1 в първи мач от плейофите за влизане в груповата фаза на Лига Европа. В Белград домакините поведоха в резултата още в 14-та минута чрез Рикардо Гомес, но само минута по-късно Толгай Аслан изравни. До края на срещата не паднаха повече попадения и развръзката остана за реванша в Истанбул след седмица.

В друг мач от плейофите Олимпиакос победи Бърнли у дома с 3:1. Константинос Фортунис даде преднина на гърците в 19-та минута, преди Крис Уд да изравни от дузпа в 33-та минута. Малко след почивката Андреас Бучалакис отново изведе Олимпиакос напред, а в 60-та минута Бен Гибсън от състава на гостите получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко. Фортунис оформи крайното 3:1 до дузпа и осигури добра преднина на гръцкия тим преди реванша.

В други срещи от миналата вечер Зенит победи Мьолде с 3:1, Судува и Селтик направиха равенство 1:1, Аталанта и Копенхаген не си вкараха в Италия, а Глазгоу Рейнджърс надви УФА с 1:0.