Италианска незаинтересованост към Лига Европа

Снимка: Guliver/GettyImages

805 0

Наполи демонстрира ясно, че се интересува единствено от преследването на титлата в Серия А. "Небесносините" загубиха с 1:3 от Ред Бул Лайпциг в едно от дербитата на Лига Европа, а Маурисио Сари беше заложил на много от резервите си в мача.

Въпреки липсата на куп титуляри Наполи успя да поведе в резултата с гол на Оунас в 52', но Тимо Вернер върна равенството в 61'. 15 минути преди края Брума даде аванс на германския тим, а в последната минута на мача отново Вернер беше точен за крайното 1:3.

Лацио също загуби в първия си мач от 1/16-финалите, след като падна като гост на Стяуа с 1:0. Единственото попадение беше дело на Гнохере в 29'.

Единственият италиански отбор, който записа победа тази вечер, беше Милан, който разби Лудогорец с 3:0. Иначе представителите на Серия А записаха цели 3 поражения тази вечер, след като и Аталанта падна от Борусия Дортмунд.