Без положение Зенит остана в играта срещу Ред Бул Лайпциг

Снимка: Guliver/GettyImages

1383 0

Руският Зенит Санкт Петербург беше много близо до това да изостане категорично от Ред Бул Лайпциг в осминафиналния сблъсък между двата отбора в Лига Европа. Германците стигнаха до успех 2:1, но имаха куп шансове, а воденият от Роберто Манчини тим вкара в края, за да намали резултата.

През първото полувреме домакините имаха куп положения, като дори удариха греда след удар на Форсберг. Положенията пред вратата на гостите се редуваха едно след друго и в крайна сметка стигнаха първи до гол. След перфектна комбинация Брума успя да реализира за 1:0 в началото на второто полувреме, а 15 минути преди края Тимо Вернер вкара за 2:0, давайки много ценен аванс на своите.

С един единствен точен удар обаче Зенит стигна до гол. В 87' Доменико Крисшито стреля перфектно от пряк свободен удар над стената и във вратата - 2:1. По този начин руският тим успя да вкара така ценния гол на чужд терен, въпреки че можеше да загуби с 3 или повече попадения разлика.