Атлетико Мадрид взе комфортна преднина преди реванша със Спортинг (ВИДЕО)

1382 0

Отборът на Атлетико Мадрид спечели домакинството си на стадион "Уанда Метрополитано" срещу португалския Спортинг Лисабон с 2:0. Това бе първа 1/4-финална среща от турнира Лига Европа.

Още в 1' на срещата Коке даде аванс на своя тим. Той получи добра топка от Диего Коща, който преди това излъга защитник на гостите, а от близко испанският национал нямаше как да сбърка - 1:0.

5' преди почивката "дюшекчиите" удвоиха аванса си. Антоан Гризман се възпозлва от грешка в защитата на португалците и открадна топката, след което напредна на скорост към наказателното поле и лесно се разписа за 2:0. През второто полувреме отново отборът на Диего Симеоне бе този, който доминираше в испанската столица, но до трето попадение не се стигна.