Милан сдаде титлата! Лацио разкости трагичните „росонери“ и се долепи до тях (ВИДЕО+СНИМКИ)

3964 0

Лацио направи на кайма шампиона Милан, побеждавайки само с 4:0 в среща от 19-ия кръг на Серия А. „Римските орли“ доминираха тотално и „росонерите“ трябва да са щастливи, че се разминаха с пълно унижение на стадио „Олимпико“ в Рим.

Кошницата на все още актуалния шампион на Италия напълниха Сергей Милинкович-Савич в 4-ата минута, Матия Дзакани в 38-ата минута, Луис Алберто от дузпа в 67-ата минута и Фелипе Андерсон в 75-ата минута. Хората на Маурисио Сари буквално унижиха „росонерите“, при това без звездата си Чиро Имобиле, който е контузен.

Възпитаниците на Стефано Пиоли изиграха един най-слабите си мачове. Отборът беше като бледа сянка на себе си и се представи трагично най-вече в защита. Очевидно Милан изпадна в криза, след като регистрира пети пореден мач без победа.

Въпреки тежкото поражение „росонерите“ запазиха второто си място в класирането с 38 точки, на цели 12 от лидера Наполи. Така защитата на титлата изглежда мираж за тях, а ако не излязат от дупката, виси и мястото им в Топ 4, което осигурява квота за Шампионска лига. Лацио пък изскочи трети с 37 пункта.

Лацио влезе по-добре и по-нахъсано в мача. Домакините пробваха първоначален натиск.

ГОООЛ! „Римските орли“ откриха резултата още в 4-ата минута. Матия Дзакани нахлу отляво в пеналта и пусна пас по тревата към точката на дузпата, където Луис Алберто пропусна кълбото, а връхлитащият Сергей Милинкович- Савич препарира Татарушану – 1:0.

Video edited on Kapwing

Постепенно Милан се активизира. Рафа Леао в 17-ата минута бе блокиран пред пеналта, а 120 секунди по-късно Сандро Тонали би отдалеч, но не затрудни Иван Проведел.

В 24-ата минута Фикайо Томори напусна принудително заради контузия. В игра за Милан влезе Симон Кяер.

В следващите минути Милан така и не достигаше до опасност пред вратата на Проведел. Атаките на лациалите обаче вещаеха проблеми за защитата на гостите.

ГОООЛ! Лацио удвои преднината си в 38-ата минута. Педро изведе отлично Марушич отдясно в пеналта. Последният стреля от малък ъгъл, а топката срещна дясната странична греда, след което попадна на гюме в краката на Матия Дзакани, който нямаше как да сгреши - 2:0.

Милан сякаш изпадна в нокдаун, а защитата на шампионите изглеждаше като разграден двор.

В 45-ата минута Луис Алберто изведе отлично Дзакани сам срещу Татарушани, но в последния момент Кяер блокира удара му.

В 49-ата минута Милан едва не се върна в мача. Бенасер шутира от фал, кълбото премина на сантиметри от лявата странична греда.

Само четири минути по-късно реферът Марко ди Бело ядоса „римските орли“. Той не пусна авантаж при фал срещу Фелипе Андерсон, а играч на Лацио излизаше сам срещу Татарушану.

В 59-ата минута Андерсон излезе сам срещу вратаря на Милан , но голкийпърът спаси с крак, а имаше и засада.

ГОООЛ! Реферът отсъди дузпа за домакините в 67-ата минута. Фелипе Андерсон нахлу в пеналта и пусна към Педро, който бе повален от Калулу. Луис Алберто стреля безпощадно от бялата точка- 3:0.

ГОООЛ! Лацио разби Милан, вкарвайки четвърти гол в 75-ата минута. След поредна страхотна атака Луис Алберто намери Фелипе Андерсон, който матира Татарушану за 4:0.

До края Милан нямаше сили да вкара поне почетен гол, а домакините изпуснаха шансове да унижат съвсем все още актуалния шампион на Италия.

Стартови състави:

Лацио: Проведел, Хисаж, Казале, Романьоли, Марушич, Милинкович - Савич, Каталди, Луис Алберто, Педро, Филипе Андерсон, Дзакани

Милан: Татарушану, Дест, Томори, Калулу, Калабрия, Тонали, Бенасер, Леао, Диас, Месиаш, Жиру

Преди мача:

Настоящите шампиони отново няма да разчитат на куп наказани или най-вече контузени играчи, сред които личат имената на Ибрахимович, Флоренци и Ернандес, като още трима със сигурност пропускат.

За домакините Имобиле и Хила-Фуентес са с травми и ги вадят от плановете на Маурицио Сари. Именно неговите възпитаници заемат шеста позиция, докато Милан е втори.

Гостите обаче са с 12 точки зад водача Наполи и дори евентуален успех би оставил разликата пред първия твърде голяма.