Рома спъна Интер на "Джузепе Меаца" в дербито на Серия А

5273 0

Лидерът в Серия А Интер не успя да победи Рома в голямото дерби на 15-ия кръг от италианското първенство. "Нерадзурите" и "вълците" си поделиха точките след нулево равенство на "Джузепе Меаца" в откриващия двубой на кръга.

Домакините имаха преимущество в срещата и създадоха по-добри голови положения, но така и не успяха да ги оползотворят. Най-добрите положения в мача се откриха пред Ромелу Лукаку и Лаутаро Мартинес, но и двамата нападатели не успяха да се възползват от грешките в отбраната на римляните.

По този начин Интер остава на върха в Серия А с 38 пункта, но още утре може да изгуби първото място, ако Ювентус постигне победа като гост на Лацио. Що се отнася до Рома, тимът се изкачи до четвърто място с 29 точки, изпреварвайки Каляри с една точка.

Първо полувреме

В седмата минута Рома допусна груба грешка в отбрана, която осигури стрелкова позиция за Ромелу Лукаку от границата на наказателното поле. Таранът на "нерадзурите" отправи мощен удар, но Миранте успя да избие в корнер. В последвалата ситуация отново Лукаку за малко да отбележи, но не успя да осъществи добър контакт с топката от непосредствена близост до вратата на "вълците".

В следващите минути играта се успокои, а с това бяха ограничени и ситуациите пред двете врати. Дълбоката преса на Интер доведе до няколко грешки на "вълците" в защита при изнасянето на топката, което можеше да им струва скъпо. В края на първата част Миранте направи "подарък" на Лукаку, а той подаде към намиращия се на отлична позиция Марсело Брозович, но ударът му се оказа неточен.

Второ полувреме

В 48-мата минута Матиас Весино получи подаване между двамата централни защитници на Рома, откъдето веднага отправи изстрел. Вратарят на гостите Миранте обаче отново показа класа и успя да отрази удара, а с това и да запази нулевото реми непроменено.

В средата на полувремето Лаутаро Мартинес успя да овладее дълъг пас и да елиминира отбраната на Рома, за да се озове очи в очи с Миранте. Ударът му бе спасен, а след това останаха съмнения за игра с ръка на защитник на "вълците", но съдията остави играта да продължи.

До края на частта се откриха още няколко добри положения пред домакините, но отново без резултат. Рома удържа на напрежението и спечели точка на трудния за гостуване стадион "Джузепе Меаца".

Преди срещата:

Интер, който тъкмо завладя първото място, ще бъде изправен пред първия по-сериозен тест, за да докаже, че го заслужава. Срещу "нерадзурите" излизат настървените "вълци" от Рома, които водят яростна борба за топ 4.

Момчетата на Антонио Конте са в серия от 5 поредни победи за първенство, като последователно надвиха Бреша, Болоня, Верона, Торино и Спал. Любопитно за отбелязване обаче е, че само Торино бе победен убедително (3:0), а във всички останали двубои Интер надделя с 2:1. Както вече споменахме, след последния кръг и издънка на хегемона в Серия А Ювентус (2:2 със Сасуоло), "нерадзурите" се настаниха на първото място - с точка повече от "бианконерите".

Рома от своя страна заема 5-то място във временното класиране, като е с равни точки с 4-ия - изненадата до този момент Каляри, и само на две от 3-ия Лацио, който обаче ще има изключително трудно домакинство на Ювентус, в което е много вероятно да не бъде записана победа. Казано по друг начин - при победа днес "вълците" имат всички шансове да излязат на 3-тата позиция. Те се намират в серия от три поредни победи във всички турнири.

Интер, който тъкмо завладя първото място в Серия А, се изправя пред първия по-сериозен тест, за да докаже, че го заслужава. Срещу "нерадзурите" излизат настървените "вълци" от Рома, които водят яростна борба за топ 4.

СЪСТАВИ

Интер: Ханданович, Годин, Де Врай, Шкриняр, Кандрева, Весино, Б. Валеро, Брозович, Бираги, Лаутаро, Лукаку

Рома: Миранте, Сантон, Мансини, Смолинг, Коларов, Верету, Диавара, Мхитарян, Пелегрини, Пероти, Дзанило