Фиорентина доминира на "Сан Сиро", но победата остана за Милан

Снимка: Guliver/GettyImages

943 0

Милан отново поглежда към Европа, след като "росонерите" стигнаха до трудна, но ценна победа с 2:1 над Фиорентина в мач от 25-ия кръг на Серия А. Головете за победителите вкараха Куцка (17) и Деулофеу (31), а между тях се разписа Калинич (19).

"Виолетовите" контролираха изцяло двубоя, имаха повече удари и владение на топката, докато Милан дори не отправи удар през второто полувреме. Победата обаче остана за селекцията от "Сан Сиро".

Милан беше изпаднал в тежка криза и в рамките на 4 мача имаше само 1 равенство, но в последните три кръга отборът взе 7 точки и събра актив от 4 точки - само на 4 от зона Европа. В същото време загубата означава, че Фиорентина остава далеч от тези меса (40 пункта след изиграни 25 срещи).

Двубоят започна изключително динамично, а още в 12' гостите можеха да открият резултата. Борха Валеро получи топката на границата на пеналтерията и със страхотен удар можеше да реализира, но Донарума се отчете с поредното си брилянтно спасяване през сезона.

5 минути по-късно при статично положение в половината на гостите Хосе Соса центрира чудесно, а Юрай Куцка засече с глава, давайки аванс на "росонерите".

Той обаче се задържа само две минути. Киеза получи топка отдясно на нападението на Фиорентина, смени рязко посоката и пусна остър пас в малкия пеналт, където Калинич засече и изравни.

Последваха вихрени атаки на "виолетовите", които не дадоха резултат, а след нетипична грешка на Борха Валеро в 31' домакините отново поведоха. Халфът загуби топката Соса, а Милан организира бързо нападение. Деулофеу получи пред наказателното поле и, въпреки че се бяха струпали четирима играчи около него, той намери начин да стреля в долния ляв ъгъл - неспасяем удар и 2:1.

В 42' гостите имаха страхотен шанс да изравнят, но удар на Родригес с глава мина на сантиметри от напречната греда.

Втората част започна по начина, по който приключи - с масирани атаки на гостите. Фиорентина владееше топката в над 64% от времето и засипваше с удари и центрирания наказателното поле на Милан. Въпреки това защитата на домакините се представяше добре, а реални положения пред вратата липсваха.

Това не се промени до самия край - "росонерите" спокойно приеха играта в собствената си половина, а притежанието на топката мина 70% в полза на Фиорентина. Генерираните положения обаче бяха малко и, въпреки че Милан не отправи нито един удар през второто полувреме, грандът спечели двубоя у дома.