Ювентус се доближава до шеста поредна титла

Снимка: Getty Images/Gulliver

1280 0

Лидерът в класирането на Серия "А" Ювентус победи Пескара  с 2:0 в мач от 32-ия кръг на италианското първенство и уверено върви към шеста поредна историческа титла. Гонзало Игуаин отбеляза и двете попадения, той бе точен в 23' и 43'.

Така Юве има вече 80 точки, като увеличи преднината си на осем точки пред втория Рома, който завърши 1:1 на "Олимпико" с Аталанта.

Ювентус очаквано бе по-добрият отбор на терена и без никакви затруднения взе гостуването си. Още в 10' Манджукич имаше възможност да открие резултата, но вратарят се хвърли по превъзходен начин, за да го спре.

В 23' Хуан Куадрадо сервира на Гонзало Игуаин, който чукна топката в опразнената мрежа, правейки резултата 0:1. След няколко минути аржентионецът отново имаше добра възможножст, но стражът на домакините разчете намеренията му и отрази удара.

В 43' обаче нямаше кой да откаже Игуаин. Манджукич му асистира по невероятен начин и нападателят нанесе удар отблизо, като вече има 23 гола в първенството.

Пауло Дибала получи контузия в 53-та минута и бе заменен принудително от Стефано Стураро.

През втората част футболистите на Ювентус успяха да задържат аванса си от два гола и не допуснаха опасности пред Нето.