1133 0

Интер си върна третата позиция в италианската Серия А, след като в последен двубой от 36-ия кръг победи изпадналия вече Киево с 2:0. Така два кръга преди края на сезона "нерадзурите" са с актив от 66 точки - с една повече от четвъртия Аталанта и с три пред Милан и Рома. Тимът на Лучано Спалети се нуждае от една победа до края, за да си гарантира на 100% участието в Шампионска лига на есен. Оставащите два двубоя на гранда от Милано са с Наполи и Емполи.

Иначе Интер беше абсолютен господар на "Меаца" срещу Киево и можеше да спечели срещата по-убедително. Резултатът бе открит едва в 39-та минута от Матео Политано. Вторият гол падна в края на мача и бе дело на Иван Перишич. Никола Ригони от гостите пък получи втори жълт картон и бе изгонен четвърт час пред края.

В друг двубой, който се игра късно снощи, Болоня разби гостуващия Парма с 4:1 и почти сигурно се спаси от изпадане.