1947 0

Интер лети в първенството на Италия - "нерадзурите" постигнаха шеста победа в първите си шест мача в Серия А през новия сезон, след като победиха с 3:1 последния в класирането - Сампдория. Така отборът на Антонио Конте си върна лидерството в класирането и води с 2 точки на втория Ювентус.

Гостите от Милано поведоха в 20-ата минута, след като Стефано Сенси вкара атрактивен гол. Той стреля от дистанция, топката се удари в дясната греда на Аудеро и влетя в мрежата му неспасяемо. Две минути по-късно Интер поведе с 2:0, като този път Сенси влезе в ролята на асистент на Алексис Санчес.

През втората част чилийският нападател беше изгонен, след като получи втори жълт картон - за симулация, след падане в наказателното поле. Девет минути след това Сампдория върна едно попадение чрез Якуб Янкто. Крайния резултат оформи Роберто Галярдини в 61' - той вкара топката в опразнената врата на Сампдория отблизо след рикошет в защитник.

Интер е лидер в Италия с 18 точки, докато днешният им съперник е последен в таблицата с едва 3 спечелени точки досега.