С героичен обрат Интер продължи победната си серия

921 0

Интер записа героичен обрат в мача си срещу Киево в Серия А. "Нерадзурите" губеха с 0:1, но стигнаха до 3:1, което бе петата им поредна победа в първенството.

Серджо Пелесиер откри за "летящите магаренца" от воле в 34-ата минута на мача.

След почивката Интер успя да изравни, въпреки отличните намеси преди това на вратаря на Киево Стефано Сорентино. В 69-ата минута Икарди засече акробатично пред вратата след центриране на Кандрева.

Малко преди края (86') Жоао Марио подаде на Перишич, който със скорост навлезе в наказателното поле, финтира защитата и направи 2:1, след като топката удари крака на вратаря и влезе в мрежата.

Дълбоко в добавеното време Паласио поднесе удобна топка за Едер, който насочи в долния десен ъгъл за 3:1.

С успеха Интер се изравни с градския си съперник Милан, като делят пета и шеста позиция. Точките им са по 36. Киево е на 11-а позиция с 25 пункта.