Роналдо спаси Ювентус в дербито с Торино

Снимка: Getty Images/Gulliver

1355 0

Отборите на Ювентус и Торино завършиха наравно 1:1 в градско дерби от 35-ия кръг на италианската Серия А. Гостите започнаха по-добре срещата и поведоха чрез Саша Лукич в 18-та минута. Домакините владееха повече топката, но въпреки това мачът бе равностоен, а на почивката Торино запази своя аванс.

„Старата госпожа“, която вече си бе осигурила шампионската титла за осми пореден сезон в Калчото, все пак достигна до изравнителен гол чрез голямата си звезда Кристиано Роналдо. Португалецът получи пас от Леонардо Спинацола и не остави шансове на Салваторе Сиригу. До края не паднаха нови попадения и така двата отбора поделиха точките.

Равенството не удовлетвори гостите, които се борят за място в топ 4. След ремито на „Алианц Стейдиъм“, Торино заема шестата позиция с актив от 57 точки – на две от четвъртия Аталанта, но и на една пред седмия Милан и две пред осмия Лацио.

Ювентус, от своя страна, избегна първо домакинско поражение през сезона и има преднина от 19 точки на върха, като спокойно доиграва първенството. В следващия кръг „бианконерите“ гостуват на друг отбор, борещ се за Шампионска лига – Рома, докато Торино приема у дома Сасуоло.