Рома се завърна в топ 3 след нова победа в Серия А

Снимка: Gulliver/GettyImages

649 0

Отборът на Рома продължи с доброто си представяне в последно време в италианската Серия А. в среща от 25-ия кръг „вълците“ се наложиха с 2:0 при гостуването си на Удинезе. По този начин играчите на Еузебио Ди Франченско записаха трета поредна победа в първенството, която ги върна в топ 3 на класирането.

Намиращият се в страхотна форма Ченгиз Юндер изведе гостите напред в 70-ата минута. Турският национал се разпиша след мощен шут от далечна дистанция, реализирайки третия си гол в последните два мача. В заключителните минути на срещата столичани си гарантираха успеха с втори гол, който бе дело на резервата Диего Пероти, оформил крайното 2:0 в полза на Рома.

С успеха „джалоросите“ събраха актив от 50 точки, измествайки от третата позиция състава на Интер (48), който по-късно днес гостува на Дженоа. Удинезе остава на десето място с 33 пункта.