Рома се пребори в Лече за третата си победа в Серия А

1169 0

Рома се върна на победния път в Серия А, след като победи Лече в шестия кръг на италианското първенство. "Вълците" надделяха с 1:0 в гостуването, като единственото попадение в мача реализира Един Джеко. Той бе точен в 56-ата минута.

Босненецът получи нелошо подаване в наказателното поле от Мхитарян и с глава отблизо отбеляза единствения гол в срещата. Рома имаше възможност да вкара втори гол, след като получи дузпа в 79-ата минута, заради игра с ръка на Лучони. Зад топката застана Александър Коларов, но вратарят Габриел успя да парира удара му.

В класирането отборът от Рим се намира на пета позиция с 11 точки в актива си. Лече заема 15-ата позиция със само 6 спечелени точки. Лидер в Серия А е Интер на Конте, който все още не е губил точки през сезона дотук.