Рома разпиля Сасуоло за 20 минути и си позволи да пусне два гола до края (ВИДЕО)

1499 0

Столичният гранд Рома постигна комфортна победа над Сасуоло с 4:2 в мач от третия кръг на италианската Серия А. "Вълците" разпиляха своя съперник след малко повече от половин час игра, когато вече водиха с четири гола и на практика затвориха мача.

Брайън Кристанте откри резултата в 12-ата минута, а седем по-късно Един Джеко удвои. В 22' Хенрикх Мхитарян направи резултата 3:0, а 11 минути по-късно Джъстин Клуйверт направи преднината на своя отбор още по-красноречива.

Резултатът успокои твърде много домакините, които се отпуснаха и допуснаха два гола през втората част. Доменико Берарди бе точен за Сасуоло, разписвайки се в 53-ата и 72-рата минута на двубоя, с което не позволи на вратаря Пау Лопес да запише първа суха мрежа за сезона.

Така римляните постигнаха първа победа през новия сезон, след като в първите два кръга записаха две равенства срещу отборите на Дженоа и Лацио. Що се отнася до Сасуоло, тимът допусна втора загуба през сезона, след като в миналия кръг записа приятна победа с 4:1 над Сампдория.