Рома наниза пет във вратата на аутсайдера в Серия А

942 0

Рома победи убедително аутсайдера в Серия А Беневенто с 5:2 на свой терен в двубой от 24-и кръг на първенството.

Гостите изненадващо поведоха с гол на Гилерме в 7-ата минута, но Федерико Фацио изравни резултата в 26-ата.

През второто полувреме Ченгиз Юндер бе точен на два пъти за "вълците", а по веднъж се разписаха Един Джеко и Грегоар Дефрел от дузпа. Вторият гол за Беневенто отбеляза Енрико Бриньола 1/4 час преди края.

Рома записа втора поредна победа и се върна на четвъртата позиция в таблицата, изпреварвайки Лацио с една точка. Беневенто остава на дъното на таблицата със само 7 точки.