Рома и Наполи не сгрешиха в битката за второто място

Снимка: Guliver/Getty Images

779 0

Рома спечели гостуването си на Удинезе с минималното 1:0 и запази преднината си от три точки на второто място в класирането пред Наполи. По същото време "партенопеите" сразиха с 3:1 опашкаря Пескара и успяха да се задържат в зоната "Шампионска лига".

В друг от мачовете на грандовете Лацио спечели с 2:1 срещу приятната изненада на сезона до момента Аталанта.

За Рома единственото попадение реализира Раджа Наинголан в 12-ата минута, а в 18-ата Един Джеко можеше съвсем да успокои "вълците", но пропусна дузпа. Така босненецът остана с 13 гола на сметката си през сезона - колкото има и Андреа Белоти от Торино, като двамата изостават от лидера Мауро Икарди с 15 гола за Интер.

Наполи събра 41 точки и остава трети с 1 пункт аванс пред Лацио, след като с голове след почивката подчини Пескара. Тонели откри резултата в 47-ата минута, а Марек Хамшик само 120 секунди по-късно удвои. Дрийс Мертенс направи 3:0 в 85-ата, а почетният гол за Пескара вкара Капрари от дузпа в 94-ата.