Официално: Диего Годин подписа с италиански гранд

5052 0

Уругвайският национал Диего Годин подписа договор с Интер, съобщи сайтът на "нерадзурите". Той преминава в италианския клуб като свободен агент, след като в неделя договорът му с Атлетико (Мадрид) изтече.

Защитникът бе играч на "дюшекчиите" от 2010 г. и стана шампион на Испания с тима, носител на Купата на страната, два пъти спечели Лига Европа и три пъти Суперкупата на УЕФА. С Атлетико Годин два пъти стига до финала на Шампионска лига, като и в двата случая отборът му загуби от Реал.

Уругваецът изигра общо 227 мача за Атлетико. През месец март тази година той записа 126-ия си мач с фланелката на Уругвай и стана рекордьор по изиграни срещи за страната си. Вижте в този материал кой треньор изхарчи най-много за нови играчи в големите първенства в Европа.