Наполи издрапа до успех над Сампдория след обрат

658 0

Наполи победи с известен труд Сампдория в мач от 19-ия кръг на Серия А. Двубоят на "Сан Паоло" завърши 2:1 и бе факт след обрат.

Резултатът бе открит в 30-ата минута, когато Шик проби в наказателното поле и при опит да подаде топката се удари в тялото на Хисай и влезе във вратата.

В 61-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Матиас Силвестре бе изгонен след два жълти картона.

Предвид численото си предимство на терена, Наполи се хвърли в атака, но записа куп пропуски. Все пак отборът на Маурицио Сари успя да вкара гол в 78-ата минута. Габиадини направи 1:1 с изстрел от около 2 метра, след като получи пас от Кайхон.

До края на мача вратарят на Самп спаси удари на Инсинье и Хамшик, но ш добавеното време се пропуска. Стринич подаде на Тонели, който със силен шут донесе драматичния успех на своя тим.

След тази победа Наполи се изравни с Рома, който е на второто място с 38 точки. Сампдория е 14-и с актив от 23 пункта.