Милан победи Дюделанж след голово шоу

1256 0

Милан победи отбора на Дюделанж с резултат 5:2 в среща от Група F на Лига Европа. "Росонерите" вече са на второ място , следван от Олимпиакос. Италианският гранд ще спори с гръцкия тим в последния мач от груповата фаза за класиране на 1/16-финалите.

Цял мач за гостите от Люксмебург игра бившият младежки национал на България Единсон Йорданов. Въпреки че постигнаха убедителна победа, в даден момент от срещата Милан дори и губеше в резултата. "Росонерите" поведоха с гол на Патрик Кутроне в 21-ата минута, а в 39-ата минута гостите от Дюделанж изравниха резултата след красив гол на Щолц. В 49-ата минута Турпел  вкара за пълния обрат.

Милан изравни резултата в 66-ата минута след нелеп автогол на Стелвио. В 70-ата минута Чалханоолу вкара след страхотен ударизвън наказателното поле, а 8 минути след това Дюделанж си вкара втори автогол, този пъти чрез Том Шнел. В 80' Фабио Борини вкара пети гол във вратата на гостите, за да оформи крайния резултат.