Лацио влезе в зона Европа след успех срещу Парма

Снимка: Getty Images/Gulliver

825 0

Отборът на Лацио надигра категорично у дома Парма с 4:1 в двубой от 28-ия кръг на италианската Серия А. Домакините решиха всичко в сблъсъка още до почивката, когато реализираха четири безответни гола в мрежата на Луиджи Сепе.

Адам Марусич откри резултата в 22-та минута, а само четири по-късно Луис Алберто покачи на 2:0 след точно изпълнена дузпа. Отново той бе в прегръдките на съотборниците си в 38-та, когато направи класически в полза на „римските орли“. Минута преди края на първата част Сенад Лулич реализира за четвърти път във вратата на гостуващия състав.

През втората част „пармалатите“ все пак достигнаха до почетен гол дело на Матия Спрокати в 77-та минута. С успеха си Лацио се завърна в зона Европа, докато Парма е в средата на таблицата с актив от 33 точки. В следващия кръг „римските орли“ гостуват на Интер, докато „пармалатите“ приемат у дома Аталанта. По-късно вечерта предстои дербито на Милано между Милан и Интер.