Лацио се доближи до топ 4 след категоричен успех над Дженоа

Снимка: Getty Images/Gulliver

874 0

Тимът на Лацио надигра у дома Дженоа с убедителното 4:0 в двубой от шестия кръг на италианската Серия А. Това е трета победа за отбора на Симеоне Индзаги от началото на сезона.

Домакините поведоха още в седмата минута чрез Сергей Милинкович-Савич, а в края на първата част Стефан Раду покачи на 2:0. През втората част на „Олимпико“ паднаха нови две попадения на сметката на „римските орли“, които бяха реализираха от Фелипе Кайседо и Чиро Имобиле.

Лациалите са вече пети в таблицата, докато генуезците са на точка от зоната на изпадащите. В следващия кръг Лацио гостува на Болоня, а Дженоа приема у дома Милан.