Кралят не се дава: Ювентус подчини Интер на "Джузепе Меаца"

Феновете на Интер си върнаха радостта да гледат любимия си отбор, който изживява истински ренесанс под ръководството на Антонио Конте. Меденият месец между новия треньор и "нерадзурите" обаче официално приключи, след като Интер нямаше отговор за класата на Ювентус и "бианконерите" подчиниха съперника си на "Джузепе Меаца" и ясно показаха, че не са изобщо готови да предадат короната на №1 в италианския футбол.

"Старата госпожа" спечели с 2:1 мач №173 в историята на "дерби д'Италия" и се върна на върха в Серия А. С това беше и прекратена серията от 6 поредни победи на големия италиански дразнител, чиито фенове вече помирисваха шампионско шампанско, макар и да е едва 7-и кръг на италианското първенство.

Къде да гледаме големия сблъсък Интер - Ювентус в Серия А?

Тази вечер двата най-добри италиански отбора до момента през този сезон - Интер и Ювентус, се изправят един срещу друг в мач от седмия кръг на ит...

Ювентус беше по-добрият отбор в 90-те минути на "Меаца" и поведе още в 4', когато Дибала прониза Ханданович с прекрасен диагонален удар от 12 метра. 14 минути по-късно обаче за игра с ръка на Де Лихт - удар на Мартинес и 1:1. През вторите 45 минути "бианконерите" натиснаха здраво своя опонент, а в герой се превърна Гонсало Игуаин, който влезе от пейката и в 80' реализира победния гол, разписвайки се за първи път като резерва от 2017 година насам.

Интер остава без победа от 2016 година насам над Ювентус и е със само два успеха в последните 8 години. Краят на серията пък означава и край на властването на "нерадзурите" като №1 в Италия, като новият лидер е "старата госпожа" с актив от 19 точки - 1 повече от днешния си съперник.

Още в 4' гостите намериха път към вратата на съперника. Роналдо беше фаулиран в центъра на терена, но последва авантаж от главния рефер, а Пянич с далечен пас намери Дибала. Той овладя топката прекрасно, нахлу към наказателното поле и с 12-метров диагонален шут преодоля Ханданович - 0:1 за шампионите.

В 8' Роналдо беше много близо до това да вкара втори гол, след като успя да пробие към наказателното поле, а след това след успореден рейд се внедри фронтално срещу вратата и стреля, но удари греда.

10 минути по-късно пък се стигна до много любопитна ситуация в наказателното поле на Ювентус. При центриране се стигна до сблъсък между Де Лихт и Лаутаро Мартинес, а съдията отсъди дузпа за игра с ръка на холандския бранител. Повторенията не бяха категорични, че защитникът е играл с ръка, но дузпата все пак бе изпълнена. Мартинес стреля категорично и не остави шансове на Счесни.

Последваха изравнени минути, но в края на първото полувреме Ювентус имаше повече шансове да се оттегли на почивка с аванс. Ханданович направи страхотно спасяване срещу Роналдо в 39', а 60 секунди по-късно Кристиано успя да вкара. След брилянтно двойно подаване между него и Дибала аржентинецът го изведе в наказателното поле и той се разписа. След справка с VAR обаче се оказа, че Дибала е бил в засада - 1:1 до почивката.

"Бианконерите" стартираха силно второто полувреме, като притиснаха своя опонент дълбоко в собственото му поле. На няколко пъти защитниците действаха решително при мощни пробиви на Куадрадо, Дибала и Бернардески, а най-добрият шанс за гол се откри пред Дибала. В 59' той беше изведен прекрасно в наказателното поле от Пянич, като Ханданович успя да излезе навреме и да спре първия опит за удар на аржентинеца. Топката обаче остана в него и от много малък ъгъл той пробва да стреля, но ударът му мина нд вратата.

В 68' пък Интер имаше шанс да поведе в резултата, след като Весино получи топката пред наказателното поле, стреля, а топката рикошира в задните части на Де Лихт и след това се удари в гредата - огромен късмет за "старата госпожа". Маурисио Сари пък реши да затегне защитата на тима си, като извади Дибала за сметка на Емре Джан, а на терена се появи и Бентанкур, който се появи на терена вместо Кедира.

В 79' след дълго разиграване около централната линия играта беше изострена от Миралем Пянич, който успя да намери Роналдо пред наказателното поле. С гръб към вратата той успя да пусне вдясно от себе си на Бентанкур, който с прекрасно подаване изведе Игуаин на скорост в пеналтерията. Аржентинецът запази самообладание и баланс, въпреки че беше преследван от защитник, и успя да се разпише - 1:2.

След късния гол Интер се опита да върне равенството, но защитниците пред Счесни не позволиха никакви по-сериозни опасности и с няколко изчиствания и пресечени подавания успяха да неутрализират финалния щурм на домакините.

Интер: Ханданович, Годин, Де Фрай, Шкриниар, Брозович, Барела, Сенси, Асамоа, Д'Амброзио, Мартинес, Лукаку

Ювентус: Счесни, Куадрадо, Де Лихт, Бонучи, Сандро, Пянич, Кедира, Матуиди, Бернардески, Дибала, Роналдо

"Нерадзурите" са като преродени след идването на италианския специалист и газят всичко наред на домашната сцена. Отборът вече изигра две важни дербита с Милан и Лацио, които спечели безапелационно, а сега идва ред и на най-големия тест пред надигналия се италиански гранд. Ювентус пристига на "Джузепе Меаца" в подобрена форма след колебливия старт на сезона и след едно страхотно представяне в Шампионска лига срещу Байер Леверкузен.

Въпреки колебливата си игрова форма, "бианконерите" изостават само на 2 точки от днешния си опонент, а трябва да се отбележи и фактът, че в последните години Интер играе много трудно срещу "старата госпожа". Нерадзурите имат едва 2 победи в последните 6 години, докато за Ювентус те са 8.