Каляри разби Фиорентина и излезе трети в Серия А

874 0

Каляри разгроми гостуващия Фиорентина с 5:2 в мач от 12-ия кръг на италианската Серия А. Сардинци поведоха с 3:0 още до почивката, когато точни бяха Марко Рог (16), Фабио Пизакане (26) и Джовани Симеоне (34).

Към 65-ата минута състоянието на „виолетовите" стана плачевно, след като Жоао Педро (54) и Раджа Наинголан (65) се разписаха за 5:0. Резултатът успокои водения от Роландо Маран отбор и той допусна два гола до края на срещата, които бяха дело на 19-годишния сърбин Душан Влахович.

Така Каляри записа седма победа в последните си десет мача и излезе временно на трето място в класирането с 24 точки. Фиорентина пък продължава с непостоянните си изяви и вече има 4 победи, 4 равенства и 4 загуби, което отрежда 8-мо място с 16 точки на водения от Винченцо Монтела тим. След паузата за мачове на националните тимове Фиорентина гостува на Верона, а Каляри на новака Лече.