Болоня се спаси след зрелищно реми с Лацио

Снимка: Getty Images/Gulliver

830 0

Отборите на Лацио и Болоня завършиха наравно 3:3 в последна среща от 37-ия кръг на италианската Серия „А", играна на „Олимпико". Хоакин Корея изведе домакините напред след само четвърт час игра, но гостите от Болоня успяха да обърнат резултата веднага след почивката. В рамките на само две минути, между 50-та и 51-та, Андреа Поли и Матия Дестро се разписаха във вратата на „орлите".

Актуалните носители на Купата на Италия обаче реагираха бързо с попадение на Бастос, само за да видят как отново изостават. Този път Рикардо Орсолини вкара за Болоня. Героят от финала с Аталанта преди дни Сергей Милинкович-Савич отново се превърна в спасител, след като реализира в 80-та минута за крайното 3:3.

В класирането Лацио е на 7-мо място с 60 точки, докато Болоня е на 12-то с 41. В последния кръг столичани ще гостуват на Торино, докато „рособлу" приемат Наполи.