Страховита Борусия обърна Байерн в Мюнхен и се класира на финал за Купата

1065 0

Борусия Дортмунд записа най-впечатляващата си победа под ръководството на Томас Тухел, след като "жълто-черните" обърнаха Байерн Мюнхен и спечелиха с 3:2 на "Алианц Арена" в зрелищен полуфинал за Купата на Германия.

В 19' Хумелс допусна сериозна грешка, след като подари топката на Ройс, който се разписа сам срещу вратаря - 0:1.

Последва обаче пълен обрат за баварците още до почивката, като заслугата беше на централните защитници Хумелс и Мартинес, които се разписаха по веднъж за 2:1. През първото полувреме домакините имаха сериозно предимство в положенията, но така и не ги реализираха, а това им коства сериозно през втората част.

В 69' Дембеле получи в наказателното поле и с брилянтно центриране прехвърли вратаря и осигури гол на Обамеянг на празна врата.

Само 5 минути по-късно с брилянтен удар самият Дембеле донесе победата на тима и класирането за финал.

В спор за трофея Борусия ще се изправи срещу Айнтрахт Франкфурт, който вчера отстрани Мьонхенгладбах след дузпи.