1348 0

Байер Леверкузен разгроми Майнц 05 с 5:1 на чужд терен в среща от 21-и кръг на Бундеслигата. Пет от попаденията на стадион "Опел Арена" бяха реализирани през първото полувреме.

Бразилският ляв бек на "аспирините" Уендел откри резултата още в петата минута, но след само четири Робин Куайсон възстанови равенството. В 19-ата минута точен за Байер бе 19-годишния халф Кай Хаверц, а Юлиан Брант покачи на 3:1 след половин част игра.

Гостите вкараха още един гол до почивката, автор на който стана Карим Белараби, а в средата на второто полувреме Брант се разписа за втори път за крайното 5:1.

Победната серия на "аспирините" в първенството нарасна на три мача, а за Майнц това е второ поредно поражение. Байер е на пето място в класирането, а Майнц на 11-о.